جمعه, 27 مهر 1397

 

 

پیشرفت روند اجرای سد دالکی با وجود تمام موانع

نماینده مجری طرح سد دالکی در مصاحبه ای نسبت به پایان یافتن به موقع این پروژه ابراز امیدواری کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ مهندس جهانگیر کدخداپور گفت: مطالعات پروژه ی سد دالکی در سال 1388 آغاز شد و در سال 1392 قرارداد عملیات اجرای زیرساخت آن از طریق فاینانس داخلی به پیمانکار واگذار شد.

وی افزود: به علت بروز مشکلات مالی در آن برهه از زمان، تأمین مالی پروژه به خوبی انجام نگرفت و در سال 1395 مجبور به جایگزینی پیمانکار قبلی شدیم.

نماینده مجری طرح سد دالکی با معرفی قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار جدید طرح خاطر نشان کرد: همزمان با جایگزینی پیمانکار، اجرای بدنه سد و تأسیسات وابسته آن نیز در دستورکار قرار گرفت که پس از برگزاری مناقصه، این قسمت از پروژه نیز به پیمانکار جدید که همان قرارگاه خاتم الانبیا می باشد واگذار شد.

کدخداپور با ابراز امیدواری نسبت به پایان یافتن این پروژه طبق برنامه زمان بندی پیش بینی شده عنوان داشت: در حال حاضر علیرغم آنکه پیمانکار فعالیت های خوبی در جهت تجهیز کارگاه و همچنین عملیات اجرایی در جبهه های مختلف داشته است اما متأسفانه به علت برخی از مشکلات به خصوص عدم تأمین اعتبار لازم جهت تعهدات کارفرما در بخش کسورات قراردادی و بیمه و پرداخت هزینه های نظارت، طرح با کندی سرعت مواجه شده است.

مهندس جهانگیر کدخداپور عمده مشکلات جاری طرح را تامین برق و آب پروژه برشمرد و تصریح کرد: دو مشکل عمده پیش روی ما قرار دارد که اولی تامین برق پروژه است و از طریق شرکت توزیع برق استان پیگیر حل این موضوع می باشیم.

 وی افزود: مشکل دوم، تامین آب پروژه می باشد که با توجه به ناکافی بودن حجم آب خط انتقال کازرون جهت استفاده ی شهرها و روستاهای حاشیه آن، ناچار به تجهیز کارگاه به دستگاه آبشیرین کن شده ایم که عملیات اجرایی آن نیز در جال انجام است.

نماینده مجری طرح سد دالکی در پایان اضافه کرد: اگرچه مشکلاتی از قبیل سیلاب سال گذشته نیز عوامل تأخیر در اجرای پروژه می باشند اما امیدواریم که بتوانیم با سرعت عمل پیمانکار، تأخیرات پیش آمده را نیز جبران کنیم.

سد دالکی از نوع خاکی با هسته آسفالتی و با ارتفاع ۱۰۶ متر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری از مرکز استان قرار دارد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر

دیدگاه کاربران