جمعه, 27 مهر 1397

 

 

تاکید استاندار بوشهر بر ضرورت ساماندهی دستگاه های حفاری

استاندار بوشهر در نوزدهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان بر اهمیت ساماندهی و نظارت دستگاه های حفاری تاکید کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ عبدالکریم گراوند دراین جلسه به بیان بعد ملی بحران آب پرداخت و گفت: با توجه به قرارداشتن کشور در اقلیم خشک و نیمه خشک، حفاظت و صیانت از منابع آب را از مهم ترین اولویت های استان دانست.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، داشتن نگاهی ملی به طرح های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مثل طرح دانش آموزی نجات آب ضروری است.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: ساماندهی و نظارت بر دستگاه های حفاری به خصوص کمپرسورها بایستی به جد در دستور کار قرار گیرد و با هرگونه تخلف در حوزه آب برخوردی جدی انجام شود.

وی با اشاره به نقش مهم سمن ها در افزایش آگاهی عمومی گفت: سازمان های مردم نهاد نیز دارای ظرفیت های خوبی در همکاری با ادارات در حوزه های مختلف می باشند و سمن های تخصصی حوزه آب می توانند نقش مثبتی در فرهنگ سازی داشته باشند.

گراوند افزود: استفاده از ظرفیت های فضای مجازی نیز می تواند راهکاری جهت افزایش سطح آگاهی عمومی و اطلاع رسانی قلمداد شود.

در این جلسه همچنین مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای به تشریح اجرای طرح داناب، مدیریت مشارکتی منابع آب و همچنین نشست های آتی با بهره برداران پرداخت.

مهندس شاهپور رجایی گفت: طرح ملی نجات آب برای سومین سال پیاپی در استان بوشهر اجرا خواهد شد و حدود 43 هزار دانش آموز مقطع متوسطه از 380 مدرسه در سرتاسر استان بوشهر از این طرح بهرمند خواهند شد.

وی افزود: آگاه سازی دانش آموزان در خصوص منابع، مصارف و چالش های آب، ایجاد حساسیت، آموزش راهکار ها و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف آب و نشان دادن قبح تخلفات آبی از اهداف اصلی این طرح می باشند.

رجایی ادامه داد: یکی از عمده تخلفات در حوزه آب استان حفر چاه های غیرمجاز توسط دستگاه های حفاری فاقد مجوز می باشد.

وی افزود: به زودی فراخوان ثبت و ساماندهی کلیه دستگاه های حفاری استان انجام خواهد شد و پس از آن، تنها دستگاه های ثبت شده مجوز تردد و حفاری در استان را خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با ارائه آمار حفاری های صورت گرفته در سالهای گذشته خاطر نشان کرد: بر اساس مستندات و برآوردهای فنی و میدانی، 130 دستگاه کمپرسور حفاری پاسخگوی کلیه نیازهای حفاری استان بوشهر خواهد بود.

وی تصریح کرد: با صدور مجوز کمپرسورها توسط شرکت آب منطقه ای بوشهر و نصب کد و انگ و GPS، به طرز چشم گیری شاهد کاهش تخلفات و حفر چاه های غیرمجاز خواهیم بود.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر

دیدگاه کاربران