جمعه, 27 مهر 1397

 

 

پیشرو بودن شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در راه اندازی سامانه SDI

با تولید اطلاعات مکانی توسط پنج دفتر از معاونت های مختلف شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، این شرکت در زمره فعال ترین دستگاه های اجرایی در راه اندازی سامانه SDI در استان بوشهر قرار دارد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ واژه SDI که مخفف(Spatial Data Infrastructure)  است، به عنوان مکانیزمی پایدار برای اتصال اطلاعات مکانیِ کاربران و تولیدکنندگان داده عمل می نماید که  شامل مجموعه ای مرتبط از فناوری ها، سیاستگذاری ها ، استانداردها ، شبکه های دسترسی و منابع انسانی لازم می باشد.

در این خصوص معاون برنامه ریزی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر عنوان داشت: هدف این سامانه جمع آوری ، پردازش ، ذخیره سازی ، توزیع، بهینه سازی و استفاده از داده ها و اطلاعات مکانی در سطوح مختلف ، به منظور تسهیل در روند تصمیم گیری و مدیریت مسائل مبتلا به یک جامعه است .

وی افزود: در استان بوشهر نیز با ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دستگاه های اجرایی مرتبط در استان ملزم به راه اندازی این سامانه گردیده اند.

مهندس سید مسعود نصرتی اظهار داشت: با معرفی شرکت مشاورِ اجرای سامانه SDI از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و برگزاری جلسات مشترک، این شرکت اقدام به شناسایی داده ها و اقلام آماری موجود در دستگاه های اجرایی استان بوشهر نموده است.

وی خاطر نشان کرد: بنا به گزارشات شرکت مشاور طرح، شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در مقایسه با سایر دستگاههای اجرائی عظیم ترین حجم اطلاعات مکانی را دارا می باشد.

عضو هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر بیان داشت: در حال حاضر شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با همکاری مشاور طرح در حال نصب و استقرار سامانه های مرتبط با SDI و فراهم آوری زیرساخت جهت ورود اطلاعات مکان محور این شرکت می باشد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر

دیدگاه کاربران