جمعه, 27 مهر 1397

 

 

خدمات اداره منابع آب شهرستان عسلویه از زمان استقرار

در راستای خدمت رسانی هرچه شایسته تر به هم استانی ها، اداره منابع آب شهرستان عسلویه در شهریور ماه سال جاری به بهره برداری رسید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ مهندس عبدالطیف عباسی نژاد رییس اداره منابع آب شهرستان دشتی و سرپرست اداره منابع آب شهرستان عسلویه در مصاحبه ای اظهار داشت: از زمان شروع به فعالیت این اداره در هفته دولت در سال جاری و با توجه به صنعتی بودن منطقه، برنامه ریزی جهت ساماندهی منابع آب این شهرستان در بخشهای مختلف از جمله صنعت و دیگر اقدامات حفاظتی در راستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی صورت گرفته است.

وی افزود: با همکاری حراست ارشد منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، گشت زنی در محدوده فازها و پتروشیمی ها آغاز و منابع تامین آب و میزان استفاده شرکتها بررسی و ساماندهی آنها در دستور کار قرار گرفت.

عباسی نژاد تصریح کرد: از دیگر اقدامات این اداره، شناسایی آبفروشی های غیرمجاز منطقه و پلمپ 8 واحد آبفروشی غیرمجاز با همکاری دستگاه قضایی می باشد.

سرپرست اداره منابع آب شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: در این مدت دو چاه غیرمجاز (یک حلقه کشاورزی بعداز ۸۵ و یک حلقه چاه صنعتی) پرو مسلوب المنفعه و یک مورد انتقال آب نیز جمع آوری شده است.

وی عنوان داشت: در راستای جلوگیری از دخل و تصرف در بستر آبراهه ها، ۵ پرونده قضایی تشکیل و ۴ مورد نیز رفع تصرف بدون تشکیل پرونده قضایی انجام شده است.

شایان ذکر است بعد از استقرار اداره منابع آب شهرستان عسلویه، یک جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان (سومین جلسه در سال جاری) و همچنین یک جلسه شورای دشت نیز تشکیل گردیده است.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران