پنجشنبه, 3 خرداد 1397


تماس با ما

بوشهر ، خیابان رئیسعلی دلواری

کد پستی : 7514789484

تلفن : 33327002- 33327205

سامانه ارسال پیام کوتاه: 30006885

پست الکترونیک : Info@bsrw.ir

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :6
بیشترین بازدید همزمان:39
بازدید امروز :733
بازدید دیروز :826
کل بازدید :455798
میانگین بازدید :381
آخرین به روزرسانی:1397/02/31 14:39:18

گزارش نشست مشترک با دانشکده کشاورزی و بخش مهندسی آب دانشگاه شیراز

در راستای همکاری و تعامل بیشتر صنعت و دانشگاه و استفاده از تجربیات اساتید فرهیخته دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در رابطه با بهینه سازی و تغییر و اصلاح شیوه آبیاری و الگوی کشت اراضی و نخلستانهای تحت پوشش شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر، نشست مشترکی در تاریخ 17/5/1394 برگزار گردید. این نشست در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و با حضور مدیرعامل و معاونین و کارشناسان شرکت آب منطقه ا ی بوشهر ، معاون و مدیران جهاد کشاورزی و معاون مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر و ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، ریاست بخش مهندسی آب و اساتید این بخش انجام شد.

 

 

در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس رجایی، مدیرعامل محترم شرکت آب منطقه ای بوشهر به ارائه وضعیت منابع آب استان و توضیحاتی درباره شبکه های آبیاری و زهکشی و میزان بهره وری منابع آب و معضلات و مشکلات موجود در استان بوشهر پرداختند. در ادامه ایشان آمادگی خود را برای همکاری هرچه بیشتر با جامعه دانشگاهی برای تغییر، تصحیح و بهینه نمودن مدیریت منابع آب و نحوه آبیاری و الگوی کشت در سطح استان را اعلام نمودند.

پس از آن جناب آقایان مهندس عمرانی، معاون محترم جهاد کشاورزی و مهندس خادمی معاون محترم مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر و آقای مهندس نوذری مدیر محترم آب و خاک جهاد کشاورزی در مورد وضعیت نخلستانها و اراضی تحت پوشش شبکه ها و کارهای انجام شده در این خصوص و مشکلات موجود توضیحاتی ارائه نمودند و بر همکاری همه جانبه خود در زمینه تعامل هرچه بیشتر با شرکت آب منطقه ای و دانشگاه شیراز در راستای اهداف نشست و عقد قرارداد همکاری مشترک تاکید نمودند.

در ادامه جناب آقایان دکتر افشاری فر و دکتر هنر ضمن استقبال از همکاری مشترک و نیز ابراز خرسندی از مشاهده تعامل مناسب بین مسئولین و متولیان بخش آب و کشاورزی استان بوشهر، پیشنهاداتی در خصوص امضای تفاهمنامه همکاری و نیز عقد قرارداد و نحوه همکاری های آتی را ارائه نمودند.

جناب آقایان دکتر کامکار و دکتر سپاسخواه نیز ضمن معرفی پژوهشکده های خشکسالی و قطب مدیریت آب در مزرعه در سطح کشور و ارائه توضیحاتی در خصوص تحقیقات و پژوهش های انجام شده خود در حوزه آب و کشاورزی و تصحیح و بهینه سازی شیوه آبیاری های معمول، آمادگی خود را برای تحقیق و مطالعه و ارائه راهکار در مورد موضوعات نشست و نیز هدایت دانشجویان در راستای انجام پایان نامه های خود در این خصوص اعلام نمودند و بر تلاش و کوشش در راستای عملیاتی نمودن نتایج آنها تاکید نمودند.

در پایان مقرر گردید کمیته ای مشترک از دانشگاه شیراز، شرکت آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان تشکیل گردد و شرح خدمات قرارداد مشترک فیمابین برای عقد قرارداد تحقیقاتی و مطالعاتی را تهیه نمایند.




« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا