|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس:

سد باغان، آبادانی و سرزندگی را به شهرستان جم باز می گرداند

در راستای تسریع در روند احداث سد باغان، سه نشست راهبردی با مقامات استان بوشهر و شهرستان جم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، نماینده شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از سد باغان، این پروژه را یکی از نیازهای اولویت دار شهرستان جم نامید.

حجت الاسلام دکتر موسی احمدی با تقدیر از عملکرد شرکت آب منطقه ای در پیشبرد این پروژه اظهار کرد: صنعت در شهرستان جم به شدت نیاز به تامین منابع آب دارد و سد باغان این نیاز را مرتفع خواهد کرد.

وی افزود: برای رفع مشکلات آب شرب شهر ریز، سال ها پیش برنامه شیرین سازی آب دریا و انتقال آن با هزینه های سنگین در دستور کار بود که با پیشنهاد آب منطقه ای و احداث این سد، آب شرب ریز با بالاترین کیفیت تامین خواهد شد.

احمدی خاطرنشان کرد: علاوه بر شرب و صنعت، این سد می تواند منجر به رونق گردشگری و احیاء جنگل گلوبردکان نیز شود.

وی اظهار کرد: از تمام ظرفیت های موجود استفاده می کنیم تا این پروژه مهم به سرانجام برسد و نهایت توان خود را برای رفع موانع تامین اعتبار و سایر مشکلات این پروژه به کار خواهیم بست.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر نیز اظهار کرد: علیرغم موانع موجود، این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار است و امیدواریم با تامین اعتبار به موقع، بر اساس برنامه زمان بندی به اتمام برسد.

مهندس علی محمدی گفت: سد باغان در سه کاربری شرب، صنعت و کشاورزی و همچنین تامین حقابه های زیست محیطی به مردم منطقه خدمت خواهد کرد.

وی پیشرفت فیزیکی سد باغان را 35 درصد عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی بدنه سد در مهرماه آغاز و تا کنون 42 لایه از بتن RCC بدنه اجرا شده است.

 

در نشستی دیگر، کارگاه پروژه سد باغان میزبان مدیرعامل و مدیران بانک صادرات استان بوشهر بود.

در این جلسه که با حضور مدیرعامل، معاون برنامه ریزی و مدیر مالی و ذیحسابی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر برگزار گردید، مباحث اعتباری سد باغان مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل بانک صادرات استان بوشهر در این نشست اظهار کرد: تعصب مثال زدنی تیم آب منطقه ای در پیگیری امور مربوط به فاینانس، باعث شد تا امری غیرممکن، به ممکن تبدیل شود.

محمدرضا غنی پور افزود: همکاری بانک صادرات با شرکت آب منطقه ای در بالاترین سطح است و تعاملات خوبی میان دو طرف برقرار می باشد.

وی بیان کرد: با اقدامات و تلاش های شرکت آب منطقه ای و تکمیل این سد، مشکلات بزرگی از مردم منطقه و به ویژه آب شرب شهر ریز رفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر تقدیر از همکاری مدیریت و کارمندان بانک صادرات استان با مجموعه تحت هدایت خود گفت: همکاری بانک صادرات با شرکت آب منطقه ای موجب تسریع در روند پروژه سد باغان و باز کردن گره های اداری گردیده است.

مهندس علی محمدی اظهار کرد: قطعاً همه ی منتفعین از نعمت آب قابل بهره برداری از سد باغان، قدردان زحمات شما خواهند بود.

گفتنی است سد باغان از محل فاینانس خارجی تامین اعتبار می گردد و بانک صادرات به عنوان بانک عامل این فاینانس با شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در حال همکاری است.

 

سومین نشست مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر نیز در محل پالایشگاه گاز فجر جم برگزار شد.

در این نشست نماینده شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه، فرماندار جم، رئیس پالایشگاه گاز فجر جم و جمعی از مدیران شهرستان جم به بیان دیدگاه های خود به ویژه در حوزه تامین آب شهرستان پرداختند.

حجت الاسلام دکتر موسی احمدی در این نشست اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای بوشهر با مدیریت پویا، کوشا و متخصص خود پروژه سد باغان را طبق برنامه زمان بندی به اتمام خواهد رساند که منجر به رفع مشکلات آب منطقه می گردد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های متعدد صنعت آب در استان بوشهر و به ویژه در این حوزه انتخابیه مثل سدهای باغان و اخند عسلویه مایه خرسندی است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: یکی از مشکلات همیشگی پالایشگاه فجر جم، تامین آب بوده است و سد باغان با تامین آب پالایشگاه، یکی از رسالت های خود را انجام می دهد.

وی افزود: حل مشکلات آب شرب بخش ریز، دیگر هدف این سد است و با بهره برداری از این سد، آب با کیفیتی خوب و قیمت تمام شده بسیار کمتر از آبشیرینکن به مردم منطقه خواهد رسید.

دکتر احمدی اظهار کرد: ذخیره رواناب ها و تامین آب، موجب رونق کشاورزی و گردشگری این منطقه می شود و زیبایی تاریخی شهرستان جم را بازیابی و آبادانی و سرزندگی را به این شهرستان باز می گرداند.

فرماندار جم در نیز در بخشی از اظهارات خود، ضمن تقدیر از عملکرد شرکت آب منطقه ای گفت: تامین آب صنعت از منابع آب سطحی، باعث کمتر شدن دغدغه منابع آب زیرزمینی و بهبود کشاورزی در این منطقه می گردد.

محمد حسینی خاطرنشان کرد: تکمیل خط انتقال این سد نیازمند منابع مالی است و پالایشگاه فجر می بایست این فرآیند را در سال جاری تسریع کند.

در ادامه، مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با ارائه گزارشی از شرایط پیشرفت فیزیکی و اعتباری سد باغان گفت: این سد با توجه به برنامه زمانبندی و منابع اعتباری از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.

مهندس علی محمدی اظهار کرد: تامین اعتبار این سد از محل فاینانس خارجی است و با تزریق به هنگام اعتبارات، همه ی شرایط بهره برداری از سد در زمان پیش بینی شده وجود دارد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به تاثیر این سد بر منابع آب زیرزمینی پرداخت و تصریح کرد: تامین آب شرب و صنعت منطقه از سد باغان، موجب کاهش بهره برداری از منابع آب زیرزمینی و احیاء دشت ریز خواهد شد.

محمدی افزود: در صورت وقوع بارندگی در سنوات آتی و مدیریت برداشت منابع آب زیرزمینی، دشت ریز احیاء و کشاورزان منطقه نیز از این طرح منتفع خواهند شد.

 

کد خبر: 701
  تاریخ خبر : 1399/09/19
 747
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 24
 • بیشترین بازدید همزمان : 89
 • بازدید امروز : 3,639
 • بازدید دیروز : 6,610
 • کل بازدید : 1,586,793
 • آخرین به روزرسانی : 1400/01/31 14:36:15

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : بوشهر، خیابان رئیسعلی دلواری
 • کدپستی : 7514789484
 • تلفن : 33327002-077
 • فاکس : 33327400-077
 • پست الکترونیکی : info[at]bsrw.ir
 • پیامک : 30006885
 • تلفن گویا : 3157-077